KONST / Litografier / Litografi 6466477
*
nr 646 6477
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Litografi, Olle Bonniér (f. 1925), Sign, 39 x 79
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 17:57:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 00:01:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs mer om Olle Bonniér
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4102 Litografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:36
*
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs mer om Olle Bonniér
nr 646 6477
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Litografi, Olle Bonniér (f. 1925), Sign, 39 x 79
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 00:01:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.Läs mer om Olle Bonniér
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4102 Litografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:36